KONST / Litografier / Färglitografi 14303024
nr 1430 3024
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 261/310. Färglitografi, bildmått: 32x52cm, yttermått inklusive ram: 56x74cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 8 november 2021
kl 19:33:45
2/11 22:32:29
100 kr
8/11 17:34:27
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman